BOŽIČ 2020

NAVODILA ZA OBHAJANJE SVETIH MAŠ

Podrobna navodila si preberite na spletni stani http://franciskani-koper.rkc.si/

Nekaj podrobnosti:

• V cerkvi je lahko toliko vernikov (vključno z bogoslužnimi sodelavci), kolikor zadoščajo predpisu 1 oseba (ali ena družina ali člani skupnega gospodinjstva) na 30 m2. Duhovnik(i) so na podlagi odloka v celoti izvzeti iz tega pogoja. V površino cerkve se šteje vsa notranja površina glavne ladje, stranskih ladij in kapel, prezbiterija in pevskega kora (tlorisna površina).
  • Med sveto mašo je v skladu z vladnim odlokom prepovedano vsakršno petje.
  • Vernikom je dovoljeno deliti sveto obhajilo samo na roko.
  • Darove za cerkev verniki oddajo v za to določen nabiralnik (košaro)
  • Božične polnočnice odpadejo, lahko pa se obhaja božična maša na božični večer,

BOŽIČNA DEVETDNEVNICA

Do četrtka 24. 12. poteka božična devetdnevnica. Ker je petje prepovedano, bomo poslušali audio posnetek.

SPOVEDOVANJE

Vsak dan sem vam na razpolago za sveto spoved. Po dogovoru se lahko dogovorimo za posebni termin. Sicer pa bom SPOVEDOVAL V SPOVEDNEM KABINETU, ki ima VHOD V KAPELI SV. ANTONA, vsak dan od 17.00 do 18.00.

ČETRTEK, 24. DECEMBER: PRVI SVETI VEČER

Maša na božični večer bo ob 18.00 uri.

Ker je udeležba pri sveti maši zelo omejena (do 20. vernikov oz. skupnih gospodinjstev)

bom po maši delil še sveto objajilo.

Povabljeni ste, da se letos resnično potrudite za družinsko obhajanje božičnih praznikov tako, da skupaj objajate sveti večer z blagoslovom stanovanja, molitvijo rožnega venca in petjem božičnih pesmi. Sveto mašo lahko spremljate po različnih medijih in potem pridete v cerkev k sv. obhajilu.

BOŽIČ: Sveta maša bo ob 9.00. Po maši pa bom delil sveto obhajilo in sicer od 9.45 do 10.45. Prav tako bo tudi na praznik Sv. Štefana in v nedeljo, ki je praznik Sv. Družine.

PROSIMO, DARUJTE ZA SVETE MAŠE; (prazen prostor v oznanilih pomeni, da ni prejetega mašnega namena). Hvala.

ZAHVALA: Naj Dobri in Usmiljeni Bog bogato povrne s svojimi darovi našim pridnim jasličarjem, krasilcem, čistilcem,… za njihovo skrito služenje.

BLAGOSLOVLJENE BOŽIČNE PRAZNIKE!

BOŽIČ 2020